VYHLEDAT

Niceone®
TOP OBORY
ČLÁNKY
KONTAKTY

Kamil Zvěřina domácí+420
Kamil Zvěřina+420739401709
email: info@niceone.cz
TAGY

Tagy: dřevostavby dřevostaveb
POPTEJTE, ZEPTEJTE SE ZDARMA A NEZÁVAZNĚ AŽ DESETI FIREM
Stavební poptávka
Předmět poptávky *
Obor *
Hodnota poptávky *
Popis
.
3000 znaků zbývá

Přílohy
 Přidat k poptávce přílohy - sobory nebo obrázky?
Finanční služby
 Potřebujete hypotéku, úvěr či půjčku?

Kontaktní informace
Zadavatel
Firma/jméno *
Psč *
Město *
Telefon *
Email *
Platba

Region *
Bližší lokalitaOdesláním formuláře souhlasíte, aby Milan Zíka mohl vložené kontaktní údaje zpracovat a poskytnout firmám, které jsou registrovány na www.niceone.cz. Milan Zíka nepřebírá žádnou hmotnou ani jinou právní odpovědnost za stavební firmy, registrované na www.niceone.cz. Odesláním formuláře poptávající souhlasí a přejímá plnou zodpovědnost za výběr a uzavření zakázky se stavební firmou.

Jsme registrování na Úřadě pro ochranu osobních údajů pod reg.č. 00054520.

Dřevostavby na klíč


Datum: 14.září.2011 | Autor: Martin K.

Uvažujete o stavbě rodinného domu a nevíte, zda zvolit klasický zděný dům nebo dřevostavbu? My si dovolíme podat několik informací o dřevostavbách, aby Vaše rozhodnutí bylo snadnější. V Evropě se zcela běžně ze dřeva staví, v České republice se dřevostavby začínají v poslední době docela prosazovat,. Důvodem je především zdražování energií, tudíž zájem o nízkoenergetické bydlení, ke kterým dřevostavby patří, roste.

Hlavní rozdíly

Rozdíl mezi dřevostavbou a zděným domem spočívá v konstrukci stěn, ostatní prvky stavby, jako jsou základy, okna, stropy, krovy a střechu lze provést podobně nebo úplně stejně jako u zděných staveb. Stěny dřevostaveb jsou tvořeny rámovou dřevěnou konstrukci. Ta je složena z vodorovných trámků a svislých sloupků, prostor mezi dřevem je vyplněn tepelnou izolací. Následně se provede izolace stěn z venkovní i z vnitřní strany.

Jak vypadá

Hrubá stavba dřevostavby je hotova v průběhu dvou až tří měsíců, navíc stavět lze i v zimě, protože se vše dělá tzv. suchým způsobem. Životnost u dřevostaveb se uvádí v průměru od 80 do 100 let a je závislá na tom, jak  kvalitně je postavena a jak je chráněna proti vlhkosti.

Základní konstrukce

U dřevostaveb se využívají různé systémy montáže. Např. skeletový systém je tvořen z masivních trámů, které pomocí tesařských lepených spojů se stávají domem. Dřevostavby se mohou montovat z tzv. sendvičových panelů, což znamená, že stropy, stěny a střešní desky se na stavbu přivážejí již z výroby a celý panel je zpevněn rámem z masivu. Některé dřevostavby se staví systémem two by four, popřípadě two by six. Konstrukce je z hranolu nebo fošen, uvnitř je izolace, z vnější strany se stěny obloží překližkou nebo dřevovláknitými deskami, z vnitřní strany se většinou dává sádrokarton. U tohoto typu se používá dřevěná fasáda, nebo dřevo v kombinaci s cementotřískovými, popřípadě cementovláknitými deskami.

Zaujal Vás článek nebo naše služby? Klikněte a nenechte si to pro sebe!


Máte technický dotaz? Zeptejte se firem, odpoví Vám.

Pozor! Formulář neslouží pro vložení poptávky. Stavební poptávku zadáte zde.15.03.2012: Základová deska pro dřevostavbu potřebuji dvě stavební firmy?

Zdravím, někde jsem se dočetla, že stavební firmy požadují, aby si zákazník připravil betonovou základovou desku před tím, než zadá poptávku na dřevostavbu rodinného domu? Jak je to? Existují firmy, které udělají všechno na klíč tj. postaví roubenku i se základovou deskou? Dost nerada bych potom jednala s dvěma firmami ohledně základové desky a druhá přes vlastní stavbu domu. Tak, aby v případě problému jedna nesváděla vše na druhou a obráceně.

Díky Věra L.


16.03.2012:
Na trhu je dostatek stavebních firem, které poskytují službu generální dodávky díla (na klíč), což by mělo zákazníkovi přinést výhodu jednání pouze s jedním smluvním partnerem včetně kvalifikovaného řešení technických problémů a změnových požadavků ze strany investora. V případě takovéhoto výše zmíněného požadavku, který zákazníkovi nevyhovuje doporučuji oslovit jiného zhotovitele, který splní Vaše představy o způsobu a komplexnosti provedení díla. Jiným řešením je oslovit odborně způsobilou osobu, která pro Vás zajistí koordinaci více zhotovitelů na jedné stavbě (např. zemní práce se základy, dřevostavba, vnitřní instalace a přípojky atd). Tento způsob se však může pro investora projevit jako nepohodlný - problematika záruky, roztříštěná zodpovědnost za dílo, termínová návaznost jednotlivých dodavatelů způsobující příliž dlouhou lhůtu výstavby, nutnost jednat s více partnery a pod.
16.03.2012:
Zpravidla jsou na dřevostavby specializované firmy,které si zákl.desky sami nedělají.My umíme stavby na klíč ,ale roubenky neděláme.Děláme stavby zděné a dřevosatvby tesařským způsobem.Děláme i desky pro dodavatele roubenek a sendvičových dřevostaveb.Riziko problémů tady odpadá tím ,že k doplacení naší dodávky desky od investora dochází až po převzetí desky dodavatelem dřevostavby,čímž si převezme i záruky za celou stavbu.
Petr Herodes
Petr Herodes - Hasko sdružení
hasko@email.cz
+420777172576
15.03.2012:
Dobrý den, je to běžné, že firmy které se specializují na dřevostavby požadují od zákazníka tzv. stavební přípravu, tedy základovou desku s přípojkami. Pokud je zpracován projekt i na základy, nemáte se čeho bát když si základovou desku sjednáte u jiné firmy.Naše firma již několik takových základových desek již zhotovila jak pro roubenku tak pro srub. S pozdravem Miloš Slavík - elmi.cz

Poptávky našich klientů

Autorizoval(a) Kamil Zvěřina 13.04.2015 15:15 Archivní poptávka ID 103732
stavba rodinného domku
Částka: nad 1 milion Platba: Dohodou
Obor: RD, haly, byty a pasivní domy
Dobrý den, poptávám u Vás stavbu rodinného domku na klíč, přízemní dům, 3+1,2 koupelny,včetně podlahového topení - tepelné čerpadlo,bez garáže. Osobní schůzka je možná. Poptávám práci i materiál. Děkuji za nabídku.
místo realizace:
Region: Plzeňský kraj
Klient požaduje reference: ANO
Bližší lokalita: Rokycansko Nabídky směřujte: Jakýmkoliv způsobem

Finanční požadavek klienta

Termín jednání: Co nejdříve
Bližší specifikace:

Autorizoval(a) Kamil Zvěřina 18.02.2015 15:09 Archivní poptávka ID 103664
Hrubá stavba domu
Částka: 100 tis. až 1 mil. Platba: Hotově
Obor: RD, haly, byty a pasivní domy
Dobrý den, v dubnu-květnu 2015 poptáváme hrubou stavbu RD, včetně základové desky. Přikládám projekt a návrh na materiál HELUZ. Děkuji Vám za nabídku.
místo realizace:
Region: Praha
Klient požaduje reference: ANO
Bližší lokalita: Horoměřice Nabídky směřujte: Jakýmkoliv způsobem

Finanční požadavek klienta

Termín jednání: Kdykoliv
Bližší specifikace:

Autorizoval(a) Kamil Zvěřina 16.02.2015 11:32 Archivní poptávka ID 103660
Stavba RD na klíč
Částka: nad 1 milion Platba: Dohodou
Obor: RD, haly, byty a pasivní domy
Dobrý den, poptávám stavbu přízemního,nepodsklepeného rodinného domu s garáží v Havlíčkově Brodě formou stavby na klíč včetně základové desky.cena do 2,600.000 Kč vč.Představu o vzhledu a rozmístění jednotlivých místností mám. Děkuji Vám za nabídku.
místo realizace:
Region: Vysočina
Klient požaduje reference: ANO
Bližší lokalita: Havlíčkův Brod Nabídky směřujte: Jakýmkoliv způsobem

Finanční požadavek klienta

Termín jednání: Co nejdříve
Bližší specifikace:

Autorizoval(a) Kamil Zvěřina 09.02.2015 09:20 Archivní poptávka ID 103654
Vnitřní zateplení zdi pokoje
Částka: do 40 tisíc Platba: Dohodou
Obor: RD, haly, byty a pasivní domy
Dobrý den, poptávám u Vás informace i realizaci. Chápu, že se jedná o zakázku pro Vás nezajímavou, o jednu zeď, kterou máme z venkovní strany zateplenou, ale firma nám při stavbě místo venkovní zdi postavila jen zeď vnitřní. A jelikož jsme byly 2 ženy, tak jsme vůbec netušily co tam na nás číhá. O HODNOTĚ NEMÁM ANI TUŠENÍ. Děkuji Vám za nabídku.
místo realizace:
Region: Jihomoravský kraj
Klient požaduje reference: ANO
Bližší lokalita: Vyškovsko - Pustiměř Nabídky směřujte: Jakýmkoliv způsobem

Finanční požadavek klienta

Termín jednání: Co nejdříve
Bližší specifikace:

Autorizoval(a) Kamil Zvěřina 27.01.2015 15:08 Archivní poptávka ID 103642
zděný bungalov
Částka: nad 1 milion Platba: Dohodou
Obor: RD, haly, byty a pasivní domy
Dobrý den, poptávám u Vás projekt, rozpočet a stavbu zděného bungalovu 3+1 Osobní schůzka je možná. Poptávám práci, materiál. Termín realizace zakázky je ...2015 Děkuji Vám za nabídku.
místo realizace:
Region: Plzeňský kraj
Klient požaduje reference: ANO
Bližší lokalita: Plzeň sever Nabídky směřujte: Jakýmkoliv způsobem

Finanční požadavek klienta

Termín jednání: Co nejdříve
Bližší specifikace:

Autorizoval(a) Kamil Zvěřina 27.01.2015 15:02 Archivní poptávka ID 103641
výstavba RD
Částka: nad 1 milion Platba: Dohodou
Obor: RD, haly, byty a pasivní domy
Dobrý den, poptávám u Vás výstavbu RD do 150m2, s dispozicí 3 ložnice, obývací pokoj s kuchyní+ koupel a technická místnost. Výstavba základové desky. Cena včetně projektové dokumentace a veškerých nákladů na stavbu do 2,4mil. Stavba ve středočeském kraji cca 20km od Prahy Osobní schůzka je možná a preferuji ji. Poptávám práci, materiál. Termín realizace zakázky je do konce roku 2015 Děkuji Vám za nabídku. Jiří Prell
místo realizace:
Region: Středočeský kraj
Klient požaduje reference: ANO
Bližší lokalita: Praha západ Nabídky směřujte: Jakýmkoliv způsobem

Finanční požadavek klienta

Termín jednání: Co nejdříve
Bližší specifikace:

REFERENCE
Odpovědi našich poptávajících
08.10.2014
Dobrý den firma pana Zvěřiny mě kontaktovala a zaslala nabídku. Děkuji za Vaše služby.

20.08.2014
Dobrý den, děkuji Vám za službu. Firma pana Karpíška mě kontaktovala mailem. S pozdravem, Hylmarová.

07.05.2014
Dobrý den firma Josef Knajbl mne kontaktovala telefonicky. Kadlecová

více
AKTUÁLNĚ

Poslední poptávku

jsme autorizovali

14.04.2015 12:28!

INFORMACE

Poptávek celkem: 76325
Z toho nad 1 mil Kč: 7254
Firem celkem: 456
Obcí celkem: 385
Fungujeme od: 24.03.2004
REKLAMA
Pomocník k ruce