VYHLEDAT

Niceone®
TOP OBORY
ČLÁNKY
KONTAKTY

Petr Sysel+420721671925
email: info@niceone.cz
TAGY

Tagy: dřevostavby dřevostaveb
POPTEJTE, ZEPTEJTE SE ZDARMA A NEZÁVAZNĚ AŽ DESETI FIREM
Stavební poptávka
Předmět poptávky *
Obor *
Hodnota poptávky *
Popis
.
3000 znaků zbývá

Přílohy
 Přidat k poptávce přílohy - sobory nebo obrázky?
Finanční služby
 Potřebujete hypotéku, úvěr či půjčku?

Kontaktní informace
Zadavatel
Firma/jméno *
Psč *
Město *
Telefon *
Email *
Platba

Region *
Bližší lokalitaOdesláním formuláře souhlasíte, aby společnost NiceOne.cz, s.r.o. mohla Vaše vložené kontaktní údaje zpracovat a poskytnout firmám, které jsou registrovány na www.niceone.cz. Společnost NiceOne.cz, s.r.o. IČO 27241874 nepřebírá žádnou hmotnou ani jinou právní odpovědnost za stavební firmy registrované na www.niceone.cz. Odesláním formuláře odesílatel - poptávající souhlasí a přejímá plnou zodpovědnost za výběr a uzavření zakázky se stavební firmou.

Dřevostavby na klíč


Datum: 14.září.2011 | Autor: Martin K.

Uvažujete o stavbě rodinného domu a nevíte, zda zvolit klasický zděný dům nebo dřevostavbu? My si dovolíme podat několik informací o dřevostavbách, aby Vaše rozhodnutí bylo snadnější. V Evropě se zcela běžně ze dřeva staví, v České republice se dřevostavby začínají v poslední době docela prosazovat,. Důvodem je především zdražování energií, tudíž zájem o nízkoenergetické bydlení, ke kterým dřevostavby patří, roste.

Hlavní rozdíly

Rozdíl mezi dřevostavbou a zděným domem spočívá v konstrukci stěn, ostatní prvky stavby, jako jsou základy, okna, stropy, krovy a střechu lze provést podobně nebo úplně stejně jako u zděných staveb. Stěny dřevostaveb jsou tvořeny rámovou dřevěnou konstrukci. Ta je složena z vodorovných trámků a svislých sloupků, prostor mezi dřevem je vyplněn tepelnou izolací. Následně se provede izolace stěn z venkovní i z vnitřní strany.

Jak vypadá

Hrubá stavba dřevostavby je hotova v průběhu dvou až tří měsíců, navíc stavět lze i v zimě, protože se vše dělá tzv. suchým způsobem. Životnost u dřevostaveb se uvádí v průměru od 80 do 100 let a je závislá na tom, jak  kvalitně je postavena a jak je chráněna proti vlhkosti.

Základní konstrukce

U dřevostaveb se využívají různé systémy montáže. Např. skeletový systém je tvořen z masivních trámů, které pomocí tesařských lepených spojů se stávají domem. Dřevostavby se mohou montovat z tzv. sendvičových panelů, což znamená, že stropy, stěny a střešní desky se na stavbu přivážejí již z výroby a celý panel je zpevněn rámem z masivu. Některé dřevostavby se staví systémem two by four, popřípadě two by six. Konstrukce je z hranolu nebo fošen, uvnitř je izolace, z vnější strany se stěny obloží překližkou nebo dřevovláknitými deskami, z vnitřní strany se většinou dává sádrokarton. U tohoto typu se používá dřevěná fasáda, nebo dřevo v kombinaci s cementotřískovými, popřípadě cementovláknitými deskami.

Zaujal Vás článek nebo naše služby? Klikněte a nenechte si to pro sebe!


Potřebujete poradit? Zeptejte se našich firem, odpoví Vám.

Máte ke článku dotaz? Potřebujete vyřešit nějaký problém?15.03.2012: Základová deska pro dřevostavbu potřebuji dvě stavební firmy?

Zdravím, někde jsem se dočetla, že stavební firmy požadují, aby si zákazník připravil betonovou základovou desku před tím, než zadá poptávku na dřevostavbu rodinného domu? Jak je to? Existují firmy, které udělají všechno na klíč tj. postaví roubenku i se základovou deskou? Dost nerada bych potom jednala s dvěma firmami ohledně základové desky a druhá přes vlastní stavbu domu. Tak, aby v případě problému jedna nesváděla vše na druhou a obráceně.

Díky Věra L.


16.03.2012:
Na trhu je dostatek stavebních firem, které poskytují službu generální dodávky díla (na klíč), což by mělo zákazníkovi přinést výhodu jednání pouze s jedním smluvním partnerem včetně kvalifikovaného řešení technických problémů a změnových požadavků ze strany investora. V případě takovéhoto výše zmíněného požadavku, který zákazníkovi nevyhovuje doporučuji oslovit jiného zhotovitele, který splní Vaše představy o způsobu a komplexnosti provedení díla. Jiným řešením je oslovit odborně způsobilou osobu, která pro Vás zajistí koordinaci více zhotovitelů na jedné stavbě (např. zemní práce se základy, dřevostavba, vnitřní instalace a přípojky atd). Tento způsob se však může pro investora projevit jako nepohodlný - problematika záruky, roztříštěná zodpovědnost za dílo, termínová návaznost jednotlivých dodavatelů způsobující příliž dlouhou lhůtu výstavby, nutnost jednat s více partnery a pod.
16.03.2012:
Zpravidla jsou na dřevostavby specializované firmy,které si zákl.desky sami nedělají.My umíme stavby na klíč ,ale roubenky neděláme.Děláme stavby zděné a dřevosatvby tesařským způsobem.Děláme i desky pro dodavatele roubenek a sendvičových dřevostaveb.Riziko problémů tady odpadá tím ,že k doplacení naší dodávky desky od investora dochází až po převzetí desky dodavatelem dřevostavby,čímž si převezme i záruky za celou stavbu.
Petr Herodes
Petr Herodes - Hasko sdružení
hasko@email.cz
+420777172576
15.03.2012:
Dobrý den, je to běžné, že firmy které se specializují na dřevostavby požadují od zákazníka tzv. stavební přípravu, tedy základovou desku s přípojkami. Pokud je zpracován projekt i na základy, nemáte se čeho bát když si základovou desku sjednáte u jiné firmy.Naše firma již několik takových základových desek již zhotovila jak pro roubenku tak pro srub. S pozdravem Miloš Slavík - elmi.cz

Poptávky našich klientů

Autorizoval(a) Petr Sysel 09.04.2014 17:59 Platí do:30.04.2014 ID 102266 Upravit
Cena rodinného domu na klíč, Železný Brod
Částka: 100 tis. až 1 mil. Platba: Převodem
Obor: RD, haly, byty a pasivní domy
Dobrý den, poptávám se u Vás na výstavbu rodinného domu na klíč, přízemní 3+1, v obci Jirkov u Železného Brodu. Termín realizace zakázky 2014. Preferujeme stavební firmu v okolí stavby. Děkujeme za nabídky.
místo realizace:
Region: Liberecký kraj
Klient požaduje reference: ANO
Bližší lokalita: Železný Brod Nabídky směřujte: Jakýmkoliv způsobem
Poptávka byla zaslána 8 firmám.

Autorizoval(a) Petr Sysel 10.03.2014 08:27 Archivní poptávka ID 102221
Cena hrubé stavby s jednim podlazim+zaklady
Částka: 100 tis. až 1 mil. Platba: Dohodou
Obor: RD, haly, byty a pasivní domy
Dobrý den, poptávám u Vás stavbu rod.domu vcetne zakladu,pudorys cca.12x7,cihly porotherm Osobní schůzka je možná, Poptávám práci, materiál mam Termín realizace zakázky je cca duben,kveten Děkuji Vám za nabídku.
místo realizace:
Region: Středočeský kraj
Klient požaduje reference: ANO
Bližší lokalita: Beroun Nabídky směřujte: Jakýmkoliv způsobem

Autorizoval(a) Petr Sysel 03.03.2014 09:14 Archivní poptávka ID 102206
Rodinný dům na klíč 5+1, cca. 180 m2
Částka: nad 1 milion Platba: Dohodou
Obor: RD, haly, byty a pasivní domy
Dobrý den. Chci si nechat postavit přízemní nebo patrový rodinný dům o velikosti 5+1. Užitná plocha do cca 180 m2 a požaduji cenu do 2.000.000,- Kč. Vše chci realizovat na klíč,( včetně garáže). Nemám pozemek, požaduji pozemek kde budou kompletně zřízené i inženýrské sítě. Nemám projekt a ani stavební povolení. Uvítáme katalogy RD, referenční fotografie apod. Termín realizace zakázky osobní dohodou. Nejsme ještě rozhodlí, zda-li budeme realizovat tuto stavbu. Žádám Vás o kompletní cenovou nabídku. Děkujeme Vám za prvotní kontakt a Vaše nabídky
místo realizace:
Region: Ústecký kraj
Klient požaduje reference: ANO
Bližší lokalita: Horní Jiřetín , Litvínov , Most Nabídky směřujte: Jakýmkoliv způsobem
Reakce poptávajícího   05.03.2014 07:50
Dobrý den p.Sysel firma REFIZ mě kontaktovala emailem a poslala nabídku. Váš portál mne velice mile překvapil a přesvědčil, že to opravdu funguje. Děkuji Radek Hofmann

Chcete dostávat cílené stavební poptávky?

Autorizoval(a) Petr Sysel 26.02.2014 08:19 Archivní poptávka ID 102188
Cena za rodinný dům 4+1, zastavěná plocha 59,45 m2
Částka: nad 1 milion Platba: Dohodou
Obor: RD, haly, byty a pasivní domy
Dobry den chtela bych se optat na cenu u vas za dum. Vážní zájemci se mohou podívat na přílohu-y (Přílohu stáhnete přímo v této zaslané poptávce viz. odkaz níže nebo z www.niceone.cz po zadání uživatelského jména a hesla). Poptávám práci a materiál. Termín realizace zakázky je dohodou. Děkuji Vám za nabídku.
místo realizace:
Region: Jihomoravský kraj
Klient požaduje reference: ANO
Bližší lokalita: JH Nabídky směřujte: Jakýmkoliv způsobem

Autorizoval(a) Petr Sysel 18.02.2014 08:25 Archivní poptávka ID 102128
Cena výstavby celoroční chaty 6,8 x 5,5 m
Částka: 100 tis. až 1 mil. Platba: Dohodou
Obor: RD, haly, byty a pasivní domy
Dobrý den, poptávám se na stavbu celoroční chaty s příležitostním spaním na galerce. Rozměr chaty 6.80*5.50. Stavba okres Blansko.Prosím o možné nabídky do ceny max.550000. Poptávám práci a materiál. Termín realizace zakázky je dohodou. Děkuji Vám za nabídku.
místo realizace:
Region: Jihomoravský kraj
Klient požaduje reference: ANO
Bližší lokalita: Blansko Nabídky směřujte: Jakýmkoliv způsobem

Autorizoval(a) Petr Sysel 14.01.2014 10:22 Archivní poptávka ID 101798
Cena patrového domu 5+1
Částka: nad 1 milion Platba: Dohodou
Obor: RD, haly, byty a pasivní domy
Dobrý den, poptávám u Vás stavbu patrového zděného (nízkoenergetického) RD 5+1 na klíč (máme 3 děti) včetně projektu. Pozemek máme v Opavě 870 m. Stavba jaro 2014. Díky za nabídku
místo realizace:
Region: Moravskoslezský kraj
Klient požaduje reference: ANO
Bližší lokalita: Opava Nabídky směřujte: Jakýmkoliv způsobem
Reakce poptávajícího   16.01.2014 09:10
Firma Ing. Kidoň mě kontaktovala jak telefonicky, tak i dnes emailem. Včera mi volala jejich asistentka. Děkuji a přeji hezký den. Děkuji Reichelová

Chcete dostávat cílené stavební poptávky?

REFERENCE
Odpovědi našich poptávajících
15.04.2014
Dobrý den, kontaktovala mne firma ARTOKNA. Po upřesnění zašlou nabídku. Děkuji! Josef Mandík

25.03.2014
Dobrý den, firma Josef Knajbl mi zaslala email s nabídkou. Děkuji Tesařová

05.03.2014
Dobrý den, zástupce firmy HW-Panty mi volal druhý den, domluvili jsme si schůzku. Děkuji Paťhová

více
AKTUÁLNĚ

Poslední poptávku

jsme autorizovali

19.04.2014 09:52!

INFORMACE

Poptávek celkem: 75943
Z toho nad 1 mil Kč: 7233
Firem celkem: 475
Obcí celkem: 402
Fungujeme od: 24.03.2004
REKLAMA
Pomocník k ruce