VYHLEDAT

Niceone®
TOP OBORY
ČLÁNKY
KONTAKTY

Petr Sysel+420721671925
email: info@niceone.cz
TAGY

Tagy: které fólie
POPTEJTE, ZEPTEJTE SE ZDARMA A NEZÁVAZNĚ AŽ DESETI FIREM
Stavební poptávka
Předmět poptávky *
Obor *
Hodnota poptávky *
Popis
.
3000 znaků zbývá

Přílohy
 Přidat k poptávce přílohy - sobory nebo obrázky?
Finanční služby
 Potřebujete hypotéku, úvěr či půjčku?

Kontaktní informace
Zadavatel
Firma/jméno *
Psč *
Město *
Telefon *
Email *
Platba

Region *
Bližší lokalitaOdesláním formuláře souhlasíte, aby společnost NiceOne.cz, s.r.o. mohla Vaše vložené kontaktní údaje zpracovat a poskytnout firmám, které jsou registrovány na www.niceone.cz. Společnost NiceOne.cz, s.r.o. IČO 27241874 nepřebírá žádnou hmotnou ani jinou právní odpovědnost za stavební firmy registrované na www.niceone.cz. Odesláním formuláře odesílatel - poptávající souhlasí a přejímá plnou zodpovědnost za výběr a uzavření zakázky se stavební firmou.

Pokládka střešní krytiny? Vyvarujte se chyb!


Datum: 25.září.2011 | Autor: Eva, Čepeláková

Správně položit střechu, to je umění. S trochou cviku to však zvládnete. Zásadou číslo jedna je však uvědomit si nejčastější chyby, které při pokládkách vznikají. Poradíme Vám, které to jsou!

1) Výběr typu fólie

Pamatujte, že k tříplášťové střeše patří nekontaktní fólie (nedotýká se tepelné izolace, mezery se nesmí uzavřít). U tohoto typu je nutné vydrátování, které tomu předchází, jelikož objem střechy se časem zvětšuje. Pozor – fólie po dokončení střechy nesmí nikde přesahovat, jelikož vlivem slunečního záření dochází k jejímu rozpadání.

 

Volíme-li střechu dvouplášťovou, je na místě fólie kontaktní (je vytvořena pouze větraná mezírka mezi fólií a krytinou). Jestliže v tomto případě dojde k chybě, bude nutno sáhnout po větracích tvarovkách – a to je další práce, peníze a čas navíc. U této metody nezapomínejte na okapní plech, bez kterého střecha zdaleka nemá požadovanou životnost.

 

2) Soustřeďte se na hřeben

Při kladení hřebenáčů je nutno se zaměřit na vzdálenost první latě pod hřebenem. Pokud nepostupujete dle návodu, problém je na světě. Střecha pak zkrátka „nesedí“, přestože na první pohled to nemusí být znát. Výška držáku hřebenové latě je závislá na sklonu střechy. Důraz by měl být kladen také na to, aby otevřená spára byla po směru nejčastěji proudícího větru.

 

3) Kotvení tašek

Pokud si s tímto nevíte rady, veškeré informace se dozvíte v Pravidlech pro navrhování a provádění střech, které byly vydány Cechem klempířů, pokrývačů a tesařů České republiky. Chyby se často dělají také u okrajových a pultových tašek.  Důležitý je sklon – do 45°se tašky nepřipevňují, ale od sklonu většího než 60° je již nutné připevňovat a pokud je sklon větší než 90° nutností je připevnit každou z tašek zvlášť, nejčastěji vrutem, popřípadě příchytkou.

Nezapomeňte, pevná střecha nad hlavou je samotný základ! Nebojte se poradit s odborníkem, který se zabývá výhradně pokládkou střech. Nic tím neztratíte, právě naopak!

 

Zaujal Vás článek nebo naše služby? Klikněte a nenechte si to pro sebe!


Potřebujete poradit? Zeptejte se našich firem, odpoví Vám.

Máte ke článku dotaz? Potřebujete vyřešit nějaký problém?Poptávky našich klientů

REFERENCE
Odpovědi našich poptávajících
15.04.2014
Dobrý den, kontaktovala mne firma ARTOKNA. Po upřesnění zašlou nabídku. Děkuji! Josef Mandík

25.03.2014
Dobrý den, firma Josef Knajbl mi zaslala email s nabídkou. Děkuji Tesařová

05.03.2014
Dobrý den, zástupce firmy HW-Panty mi volal druhý den, domluvili jsme si schůzku. Děkuji Paťhová

více
AKTUÁLNĚ

Poslední poptávku

jsme autorizovali

19.04.2014 09:52!

INFORMACE

Poptávek celkem: 75943
Z toho nad 1 mil Kč: 7233
Firem celkem: 475
Obcí celkem: 402
Fungujeme od: 24.03.2004
REKLAMA
Pomocník k ruce