VYHLEDAT

Niceone®
TOP OBORY
ČLÁNKY
KONTAKTY

Kamil Zvěřina domácí+420
Kamil Zvěřina+420739401709
email: info@niceone.cz
TAGY

Tagy: např. otvíravé závěsy křídla, dělí zasklení izolační otevírání
POPTEJTE, ZEPTEJTE SE ZDARMA A NEZÁVAZNĚ AŽ DESETI FIREM
Stavební poptávka
Předmět poptávky *
Obor *
Hodnota poptávky *
Popis
.
3000 znaků zbývá

Přílohy
 Přidat k poptávce přílohy - sobory nebo obrázky?
Finanční služby
 Potřebujete hypotéku, úvěr či půjčku?

Kontaktní informace
Zadavatel
Firma/jméno *
Psč *
Město *
Telefon *
Email *
Platba

Region *
Bližší lokalitaOdesláním formuláře souhlasíte, aby Milan Zíka mohl vložené kontaktní údaje zpracovat a poskytnout firmám, které jsou registrovány na www.niceone.cz. Milan Zíka nepřebírá žádnou hmotnou ani jinou právní odpovědnost za stavební firmy, registrované na www.niceone.cz. Odesláním formuláře poptávající souhlasí a přejímá plnou zodpovědnost za výběr a uzavření zakázky se stavební firmou.

Jsme registrování na Úřadě pro ochranu osobních údajů pod reg.č. 00054520.

Rozdělení oken


Datum: 26.března.2013 | Autor: Vojtěch, Jelínek


Výplň okenních otvorů je důležitou součástí stavby a její řešení výrazným způsobem ovlivní provoz stavby, jak z hlediska technického, tak biologického. Okno tradičně zajišťuje přirozené osvětlení vnitřních prostor a v případě otvíravého i větrání. Avšak dnes musí splňovat celou řadu dalších kritérií. Patří sem zejména tepelně a zvukově izolační vlastnosti.

 

Podle čeho vybereme okno?


Okna se rozdělují podle několika hledisek. Správná volba řešení se odvíjí od umístění, provozu a požadavků stavebníka. Okna se dělí na otvíravé a neotvíravé. Otvíravá okna mají rám rozdělený na pevnou část a pohyblivé křídlo.

Dále se dělí podle způsobu otevírání na otvíravé – závěsy na straně křídla, otočné – závěsy na ose křídla,sklopné – závěsy na dolní straně, výklopné – závěsy na horní, posuvné – vodorovný pohyb, výsuvné – svislý pohyb křídla. Jedno křídlo může mít více způsobů otevírání např. otvíravé levé a sklopné. Okna mohou mít jedno i několik křídel, jejichž otevírání se může pochopitelně rovněž lišit.

Dalším hlediskem je materiál rámu, který zásadně ovlivňuje nejen vlastnosti a životnost, ale také vzhled (nejen okna, nýbrž i celého domu) a cenu. Rámy a křídla se vyrábí plastová (vyztužená tenkostěnnými ocelovými profily), dřevěná, často nazývaná eurookna (z lepeného dřeva tzv. eurohranol) a hliníková. Používají se také kombinace materiálů, kvůli různým vlastnostem materiálů, snížení nákladů, ale i s cílem dosažení rozdílného vzhledu z interiéru a exteriéru např. hliník a dřevo.

 

POPTEJTE ZDARMA NAŠE FIRMY na portálu NiceOne.cz a získejte nabídku až od 10 prověřených firem. Získáte kvalitní nabídky na okna, dveře nebo ceny od deseti stavebních firem.


Okna se dělí dále dle zasklení.Jednoduchá zasklení – jedno sklo, v prostředí bez nároku na tepelnou a zvukovou izolaci. Zdvojené zasklení v jednom rámu – dvě skla mezerou až 20 mm, vzduchovou nebo vyplněnou plyny např. argon a krypton, tzv. izolační dvojsklo (stejným způsobem se vyrábí i 3-skla). Okna se sdruženými křídly – 2 rámy křídla, v každém jedno sklo.

 

Jsou spojeny, běžně se otevírají společně a při údržbě je možně vnitřní rám otevřít, tzv. čistící křídlo, často se s ním setkáváme v panelových domech. Zdvojená okna – 2 pevně spojená křídla, v každém jedno sklo, mezi nimi vzduchová mezera 40 – 50 mm. Toto zasklení se kombinuje sezdvojeným, např. vnější rám má v sobě osazené izolační 2-sklo. Dalším speciálním případem jsou dvojitá okna, které mají 2 oddělaná křídla, samostatně otvíravé vnější a vnitřní s mezerou např. 150 mm, patří sem tzv. špaletová okna, která známe ze starších staveb.

 


Toto je základní rozdělení, představení okna samostatně. Avšak o oknu je potřeba uvažovat v souvislosti s konstrukcí, ve které se nachází. Zvlášť důležité je jeho okolí a bezprostřední spojení s ostěním. Těmto řešením v různém prostředí, materiálům, dalším technologiím a doplňkům okolo oken se zaměřením na rekonstrukce  se budeme věnovat v dalších dílech seriálu.

Zaujal Vás článek nebo naše služby? Klikněte a nenechte si to pro sebe!


Máte technický dotaz? Zeptejte se firem, odpoví Vám.

Pozor! Formulář neslouží pro vložení poptávky. Stavební poptávku zadáte zde.Poptávky našich klientů

Autorizoval(a) Kamil Zvěřina 08.04.2015 13:23 Archivní poptávka ID 103722
sklepní dvéře
Částka: do 40 tisíc Platba: Dohodou
Obor: Okna a dveře
Dobrý den, prosíme o nabídku na jednoduché sklepní dveře s proskleným okýnkem a dole s větrací mřížkou, rozměr 60x200cm, celkem 18 ks pro bytový dům, včetně zárubní. Děkuji Vám za nabídku.
místo realizace:
Region: Moravskoslezský kraj
Klient požaduje reference: ANO
Bližší lokalita: Nabídky směřujte: Jakýmkoliv způsobem

Finanční požadavek klienta

Termín jednání: Co nejdříve
Bližší specifikace:

Autorizoval(a) Kamil Zvěřina 02.04.2015 14:17 Archivní poptávka ID 103713
plastová okna
Částka: do 40 tisíc Platba: Dohodou
Obor: Okna a dveře
Dobrý den, poptávám u Vás plastová okna třídílná v rozměrech 180x 150cm. Prosím o usazení do stávajícího otvoru i začištění.Jedná se o dvě okna.Termín co nejdříve.
místo realizace:
Region: Zlínský kraj
Klient požaduje reference: ANO
Bližší lokalita: Malenovice Nabídky směřujte: Jakýmkoliv způsobem

Finanční požadavek klienta

Termín jednání: Co nejdříve
Bližší specifikace:

Autorizoval(a) Kamil Zvěřina 01.04.2015 14:33 Archivní poptávka ID 103711
Plastové, dřevěné vysouvací okno
Částka: do 40 tisíc Platba: Hotově
Obor: Okna a dveře
Dobrý den, poptávám u Vás montáž nového plastového okna. Jedná se o okno o rozměru cca 112x155 cm. Potřebuji, aby spodní polovina byla vysouvací nahoru. Barva bílá, mahagonová zvenku, komorový profil dle doporučení, z doplňků vnitřní a venkovní parapet. Zakázka je ve 4-domku. Kompletní realizace, tj. provedení prací a dodávka materiálu. Termín realizace zakázky je v průběhu 1. poloviny roku 2015. Děkuji za nabídku.
místo realizace:
Region: Zlínský kraj
Klient požaduje reference: ANO
Bližší lokalita: Zlín Nabídky směřujte: Jakýmkoliv způsobem

Finanční požadavek klienta

Termín jednání: Kdykoliv
Bližší specifikace:

Autorizoval(a) Kamil Zvěřina 16.03.2015 15:11 Archivní poptávka ID 103700
Renovace starých dřevěných oken
Částka: do 40 tisíc Platba: Dohodou
Obor: Okna a dveře
Dobrý den, poptávám u Vás renovaci starých dřevěných, kastlíkových oken, včetně osazení dvouskly 4 ks. Osobní schůzka je možná. Poptávám práci, materiál. Termín realizace zakázky je duben - červen 2015 Děkuji Vám za nabídku.
místo realizace:
Region: Jihomoravský kraj
Klient požaduje reference: ANO
Bližší lokalita: Dolní Kounice Nabídky směřujte: Jakýmkoliv způsobem

Finanční požadavek klienta

Termín jednání: Co nejdříve
Bližší specifikace:

Autorizoval(a) Kamil Zvěřina 16.03.2015 14:45 Archivní poptávka ID 103699
Výroba a montáž oken
Částka: do 40 tisíc Platba: Převodem
Obor: Okna a dveře
Dobrý den, prosím o zaslání nabídky na výrobu a montáž několika oken. 1) šířka 1200 výška 1270 křídlo rovné barva bílá kování otevíravé sklopné pravé barva těsnění černá 2) šířka 1200 výška 1270 dvoudílný prvek bez sloupku 600/600 křídla křídlo rovné barva bílá kování otevíravé sklopné pravé, otevíravé levé barva těsnění černá 3) šířka 1200 výška 1470 křídlo rovné barva bílá kování otevíravé sklopné levé barva těsnění černá 4) šířka 1800 výška 970 dvoudílný prvek se sloupkem 900/900 křídla křídlo rovné barva bílá kování otevíravé sklopné pravé, otvíravé levé barva těsnění černá 5) šířka 550 výška 1350 křídlo rovné barva bílá kování otevíravé sklopné pravé barva těsnění černá Parapet interiérový 200mm barva bílá žaluzie 2x na rozměr okna 1200x1470 s montáží Zároveň prosím zvlášť nacenit a) montáž oken b) zednické zapravení Adresa je: Karel Pacholík Luční 1012/24 46001 Liberec 1 email - karel.pacholik@seznam.cz preferuji komunikaci emailem - na telefonu nebývám často telefonní spojení - 721 738 647 Děkuji Pacholík
místo realizace:
Region: Liberecký kraj
Klient požaduje reference: ANO
Bližší lokalita: Liberec Nabídky směřujte: Jakýmkoliv způsobem

Finanční požadavek klienta

Termín jednání: Nepospíchá
Bližší specifikace:

Autorizoval(a) Kamil Zvěřina 10.03.2015 11:12 Archivní poptávka ID 103686
Plastova okna
Částka: 40 až 100 tisíc Platba: Dohodou
Obor: Okna a dveře
Dobrý den, poptávám u Vás plastová okna s vnitřním i vnějším dekorem dřeva a prosím i o nacenění oken ze dřeva (eurookna). Okna budou bez montáže. Montáž oken chci pouze u dvou největších kusů do štítu. Jedná se o dřevostavbu (srub). Rozměry: Dvoukřídlové oteviráné vpravo otevírat a sklápět šířka 202cm výška 230cm celkem dva kusy (balkonovky) , Dvoukřídlové oteviráné vpravo otevírat a sklápět šířka 98cm výška 131cm opět celkem dva kusy, Dvoukřídlové oteviráné vpravo otevírat a sklápět šířka 108cm výška 142cm zase dva kusy oken, Dvoukřídlové oteviráné vpravo otevírat vpravo otevirat a sklapět šířka 99cm výška 133cm dva kusy, Teď štítová okna. Horní část oken je zkosená a kopíruje sedlovou střechu viz foto... Měřil jsem vždy výšku na obou rozích a podle toho by se měl dát spočítat úhel... takže první je otevírací i sklápěcí otevíraní vlevo šířka 120cm výška na pravé straně okna 90cm a na levé straně okna 195cm, druhé je napevno takže bez otevírání a šiřka 119cm a výška na pravé straně 225cm a na levé straně 322cm, třetí: také na pevno šířka 120cm výška na pravé straně 322cm a na levé 225cm, čtvrté je otevírací a sklápěcí otevírané vpravo a šířka 120cm výška vpravo 195cm a vlevo 90cm. Děkuji za zpracování nabídky jak za plastová okna s dekorem tak i za dřevěná. Realizace je ve Starém Plzenci.
místo realizace:
Region: Plzeňský kraj
Klient požaduje reference: ANO
Bližší lokalita: Starý Plzenec Nabídky směřujte: Jakýmkoliv způsobem

Finanční požadavek klienta

Termín jednání: Co nejdříve
Bližší specifikace:

REFERENCE
Odpovědi našich poptávajících
08.10.2014
Dobrý den firma pana Zvěřiny mě kontaktovala a zaslala nabídku. Děkuji za Vaše služby.

20.08.2014
Dobrý den, děkuji Vám za službu. Firma pana Karpíška mě kontaktovala mailem. S pozdravem, Hylmarová.

07.05.2014
Dobrý den firma Josef Knajbl mne kontaktovala telefonicky. Kadlecová

více
AKTUÁLNĚ

Poslední poptávku

jsme autorizovali

14.04.2015 12:28!

ANKETA
Jaké formě kontaktu od firmy dáváte přednost?

zatelefonuje týž den

  5 hlasů

zašle pouze email s nabídkou

  10 hlasů

zatelefonuje týž den a osobně Vás navštíví

  0 hlasů

zašle nabídku poštou

  1 hlasů

ozve se s nabídkou během několika dnů

  1 hlasů

jen osobní kontakt

  1 hlasů
INFORMACE

Poptávek celkem: 76326
Z toho nad 1 mil Kč: 7254
Firem celkem: 456
Obcí celkem: 385
Fungujeme od: 24.03.2004
REKLAMA
Pomocník k ruce