VYHLEDAT

Niceone®
TOP OBORY
ČLÁNKY
KONTAKTY

Kamil Zvěřina domácí+420
Kamil Zvěřina+420739401709
email: info@niceone.cz
TAGY

Tagy: prostupu součinitele izolační hodnotou které hodnotu zasklení plastových
POPTEJTE, ZEPTEJTE SE ZDARMA A NEZÁVAZNĚ AŽ DESETI FIREM
Stavební poptávka
Předmět poptávky *
Obor *
Hodnota poptávky *
Popis
.
3000 znaků zbývá

Přílohy
 Přidat k poptávce přílohy - sobory nebo obrázky?
Finanční služby
 Potřebujete hypotéku, úvěr či půjčku?

Kontaktní informace
Zadavatel
Firma/jméno *
Psč *
Město *
Telefon *
Email *
Platba

Region *
Bližší lokalitaOdesláním formuláře souhlasíte, aby Milan Zíka mohl vložené kontaktní údaje zpracovat a poskytnout firmám, které jsou registrovány na www.niceone.cz. Milan Zíka nepřebírá žádnou hmotnou ani jinou právní odpovědnost za stavební firmy, registrované na www.niceone.cz. Odesláním formuláře poptávající souhlasí a přejímá plnou zodpovědnost za výběr a uzavření zakázky se stavební firmou.

Jsme registrování na Úřadě pro ochranu osobních údajů pod reg.č. 00054520.

Izolační vlastnosti zasklení plastových oken I.


Datum: 27.března.2013 | Autor: Dagmar Šimonová


U plastových oken nám výrobci většinou uvádějí hodnotu součinitele prostupu tepla celým oknem Uw a hodnotu prostupu součinitele tepla zasklením Ug. O hodnotě součinitele prostupu tepla rámem Uf, kterou většina výrobců tají, jsme hovořili v minulém díle. Pojďme se teď podívat na parametr Ug, který v posledních letech zaznamenal nebývalý vývoj.

 

Plastová okna - pozor na parametry udávané výrobcem!


Pozor na záměnu hodnoty součinitele prostupu tepla zasklení Ug (g – glazing, zasklení) s hodnotou součinitele prostupu tepla celým oknem Uw (w – window, okno). Hodnota Ug je vždy nižší (tedy lepší, propustí méně tepla), než hodnota Uw. Hodnota Uw je ale pro celkové izolační schopnosti plastového okna důležitější!

 

POPTEJTE ZDARMA NAŠE FIRMY na portálu NiceOne.cz a získejte nabídku až od 10 prověřených firem. Získáte kvalitní nabídky na okna, dveře nebo ceny od deseti stavebních firem.

Plastová okna - pozor na cenu


Při uvažování o vhodném poměru cena/užitná hodnota si musíme dát pozor nejen na hodnoty součinitelů prostupu tepla, které jsou samozřejmě v oblasti teplené techniky směrodatné, ale i na nemalý rozdíl v ceně, která nám narůstá úměrně s tím, jak tyto parametry klesají. Výborně izolující plastová okna nám svou cenou mohou výrazně prodloužit dobu návratnosti investice.

 

Do čeho se tedy vyplatí investovat?

Klasické izolační dvojsklo, které se dnes běžně používá, má hodnotu Ug = 1,1 W/m2K. Okno s rámem s hodnotou součinitele prostupu tepla Uf = 1,4 W/m2K má tak celkový součinitel prostupu tepla Uw = 1,17 W/m2K a pohybuje se tedy nad hodnotou doporučenou normou. Pokud bychom použili izolační trojsklo s hodnotou Ug = 0,6 W/m2K, které se nám dnes většina výrobců snaží vnutit, Uw celého okna by kleslo na 0,8 W/m2K. Jak vidíme, v celkovém prostupu tepla bychom si výrazně pomohli a to nejen z hlediska unikání tepla pryč z místnosti, ale i z hlediska lepší tepelné pohody přímo za hranicí zasklení. Problém, jaký asi všichni očekáváme, je cena. Průměrná, orientační cena 1 m2 izolačního trojskla je zhruba o 40% vyšší, než cena 1 m2 izolačního dvojskla. Zatímco izolační dvojsklo se oproti obyčejnému sklu rozhodně vyplatí koupit, s izolačním trojsklem je to zatím složitější. Doba návratnosti takové investice se totiž prodlouží až 4krát.

Pokračování Izolační vlastnosti zasklení plastových oken II.

Zaujal Vás článek nebo naše služby? Klikněte a nenechte si to pro sebe!


Máte technický dotaz? Zeptejte se firem, odpoví Vám.

Pozor! Formulář neslouží pro vložení poptávky. Stavební poptávku zadáte zde.Poptávky našich klientů

Autorizoval(a) Kamil Zvěřina 08.04.2015 13:23 Archivní poptávka ID 103722
sklepní dvéře
Částka: do 40 tisíc Platba: Dohodou
Obor: Okna a dveře
Dobrý den, prosíme o nabídku na jednoduché sklepní dveře s proskleným okýnkem a dole s větrací mřížkou, rozměr 60x200cm, celkem 18 ks pro bytový dům, včetně zárubní. Děkuji Vám za nabídku.
místo realizace:
Region: Moravskoslezský kraj
Klient požaduje reference: ANO
Bližší lokalita: Nabídky směřujte: Jakýmkoliv způsobem

Finanční požadavek klienta

Termín jednání: Co nejdříve
Bližší specifikace:

Autorizoval(a) Kamil Zvěřina 02.04.2015 14:17 Archivní poptávka ID 103713
plastová okna
Částka: do 40 tisíc Platba: Dohodou
Obor: Okna a dveře
Dobrý den, poptávám u Vás plastová okna třídílná v rozměrech 180x 150cm. Prosím o usazení do stávajícího otvoru i začištění.Jedná se o dvě okna.Termín co nejdříve.
místo realizace:
Region: Zlínský kraj
Klient požaduje reference: ANO
Bližší lokalita: Malenovice Nabídky směřujte: Jakýmkoliv způsobem

Finanční požadavek klienta

Termín jednání: Co nejdříve
Bližší specifikace:

Autorizoval(a) Kamil Zvěřina 01.04.2015 14:33 Archivní poptávka ID 103711
Plastové, dřevěné vysouvací okno
Částka: do 40 tisíc Platba: Hotově
Obor: Okna a dveře
Dobrý den, poptávám u Vás montáž nového plastového okna. Jedná se o okno o rozměru cca 112x155 cm. Potřebuji, aby spodní polovina byla vysouvací nahoru. Barva bílá, mahagonová zvenku, komorový profil dle doporučení, z doplňků vnitřní a venkovní parapet. Zakázka je ve 4-domku. Kompletní realizace, tj. provedení prací a dodávka materiálu. Termín realizace zakázky je v průběhu 1. poloviny roku 2015. Děkuji za nabídku.
místo realizace:
Region: Zlínský kraj
Klient požaduje reference: ANO
Bližší lokalita: Zlín Nabídky směřujte: Jakýmkoliv způsobem

Finanční požadavek klienta

Termín jednání: Kdykoliv
Bližší specifikace:

Autorizoval(a) Kamil Zvěřina 16.03.2015 15:11 Archivní poptávka ID 103700
Renovace starých dřevěných oken
Částka: do 40 tisíc Platba: Dohodou
Obor: Okna a dveře
Dobrý den, poptávám u Vás renovaci starých dřevěných, kastlíkových oken, včetně osazení dvouskly 4 ks. Osobní schůzka je možná. Poptávám práci, materiál. Termín realizace zakázky je duben - červen 2015 Děkuji Vám za nabídku.
místo realizace:
Region: Jihomoravský kraj
Klient požaduje reference: ANO
Bližší lokalita: Dolní Kounice Nabídky směřujte: Jakýmkoliv způsobem

Finanční požadavek klienta

Termín jednání: Co nejdříve
Bližší specifikace:

Autorizoval(a) Kamil Zvěřina 16.03.2015 14:45 Archivní poptávka ID 103699
Výroba a montáž oken
Částka: do 40 tisíc Platba: Převodem
Obor: Okna a dveře
Dobrý den, prosím o zaslání nabídky na výrobu a montáž několika oken. 1) šířka 1200 výška 1270 křídlo rovné barva bílá kování otevíravé sklopné pravé barva těsnění černá 2) šířka 1200 výška 1270 dvoudílný prvek bez sloupku 600/600 křídla křídlo rovné barva bílá kování otevíravé sklopné pravé, otevíravé levé barva těsnění černá 3) šířka 1200 výška 1470 křídlo rovné barva bílá kování otevíravé sklopné levé barva těsnění černá 4) šířka 1800 výška 970 dvoudílný prvek se sloupkem 900/900 křídla křídlo rovné barva bílá kování otevíravé sklopné pravé, otvíravé levé barva těsnění černá 5) šířka 550 výška 1350 křídlo rovné barva bílá kování otevíravé sklopné pravé barva těsnění černá Parapet interiérový 200mm barva bílá žaluzie 2x na rozměr okna 1200x1470 s montáží Zároveň prosím zvlášť nacenit a) montáž oken b) zednické zapravení Adresa je: Karel Pacholík Luční 1012/24 46001 Liberec 1 email - karel.pacholik@seznam.cz preferuji komunikaci emailem - na telefonu nebývám často telefonní spojení - 721 738 647 Děkuji Pacholík
místo realizace:
Region: Liberecký kraj
Klient požaduje reference: ANO
Bližší lokalita: Liberec Nabídky směřujte: Jakýmkoliv způsobem

Finanční požadavek klienta

Termín jednání: Nepospíchá
Bližší specifikace:

Autorizoval(a) Kamil Zvěřina 10.03.2015 11:12 Archivní poptávka ID 103686
Plastova okna
Částka: 40 až 100 tisíc Platba: Dohodou
Obor: Okna a dveře
Dobrý den, poptávám u Vás plastová okna s vnitřním i vnějším dekorem dřeva a prosím i o nacenění oken ze dřeva (eurookna). Okna budou bez montáže. Montáž oken chci pouze u dvou největších kusů do štítu. Jedná se o dřevostavbu (srub). Rozměry: Dvoukřídlové oteviráné vpravo otevírat a sklápět šířka 202cm výška 230cm celkem dva kusy (balkonovky) , Dvoukřídlové oteviráné vpravo otevírat a sklápět šířka 98cm výška 131cm opět celkem dva kusy, Dvoukřídlové oteviráné vpravo otevírat a sklápět šířka 108cm výška 142cm zase dva kusy oken, Dvoukřídlové oteviráné vpravo otevírat vpravo otevirat a sklapět šířka 99cm výška 133cm dva kusy, Teď štítová okna. Horní část oken je zkosená a kopíruje sedlovou střechu viz foto... Měřil jsem vždy výšku na obou rozích a podle toho by se měl dát spočítat úhel... takže první je otevírací i sklápěcí otevíraní vlevo šířka 120cm výška na pravé straně okna 90cm a na levé straně okna 195cm, druhé je napevno takže bez otevírání a šiřka 119cm a výška na pravé straně 225cm a na levé straně 322cm, třetí: také na pevno šířka 120cm výška na pravé straně 322cm a na levé 225cm, čtvrté je otevírací a sklápěcí otevírané vpravo a šířka 120cm výška vpravo 195cm a vlevo 90cm. Děkuji za zpracování nabídky jak za plastová okna s dekorem tak i za dřevěná. Realizace je ve Starém Plzenci.
místo realizace:
Region: Plzeňský kraj
Klient požaduje reference: ANO
Bližší lokalita: Starý Plzenec Nabídky směřujte: Jakýmkoliv způsobem

Finanční požadavek klienta

Termín jednání: Co nejdříve
Bližší specifikace:

Seriál: Vybíráme plastová okna

Jak vybrat levná a kvalitní plastová okna Plastová okna - izolační vlastnosti Plastová okna - izolační vlastnosti rámu plastových oken Izolační vlastnosti zasklení plastových oken I. Izolační vlastnosti zasklení plastových oken II. Plastové okno musí mít kvalitní těsnění Plastová okna – odolnost proti zatékání Plastová okna musí dýchat Protihluková ochrana plastových oken Bezpečnost plastových oken Vlastnosti plastových oken Cena plastových oken
REFERENCE
Odpovědi našich poptávajících
08.10.2014
Dobrý den firma pana Zvěřiny mě kontaktovala a zaslala nabídku. Děkuji za Vaše služby.

20.08.2014
Dobrý den, děkuji Vám za službu. Firma pana Karpíška mě kontaktovala mailem. S pozdravem, Hylmarová.

07.05.2014
Dobrý den firma Josef Knajbl mne kontaktovala telefonicky. Kadlecová

více
AKTUÁLNĚ

Poslední poptávku

jsme autorizovali

14.04.2015 12:28!

ANKETA
Jaké formě kontaktu od firmy dáváte přednost?

zatelefonuje týž den

  5 hlasů

zašle pouze email s nabídkou

  10 hlasů

zatelefonuje týž den a osobně Vás navštíví

  0 hlasů

zašle nabídku poštou

  1 hlasů

ozve se s nabídkou během několika dnů

  1 hlasů

jen osobní kontakt

  1 hlasů
INFORMACE

Poptávek celkem: 76326
Z toho nad 1 mil Kč: 7254
Firem celkem: 456
Obcí celkem: 385
Fungujeme od: 24.03.2004
REKLAMA
Pomocník k ruce